You are here

Херсонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 39 Херсонської міської ради

Printer-friendly versionPDF version
Region: 
School head: 
Маренчук Ольга Миколаївна
Community School Coordinator: 
Шиптицька Наталія Володимирівна
Address: 
7300 м. Херсон, вул. 1 Текстильна, 1
Phone: 
35-64-25
Email: 
school_39@rambler.ru
Web: 
http://www.school39.org.ua
About: 
Створена в 1968 р, має 40-річну історію. З 1999 школа працює в режимі експерименту з громадянського виховання. 1999 – 2005 р.р.: «Апробація концепції і програми школи нової генерації – української національної «школи-родини». 2005 – 2010 р. р. «Громадянське виховання в умовах цілісної програми співпраці сім’ї та школи». 2010 – 2015 р. р. впровадження діяльнісного підходу в систему громадянського виховання в національній школі. У 2004 році навчальний заклад визнано атестованим «з відзнакою». Лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України - 2006». У 2006 посів ІІ місце, а в 2009 – І місце у конкурсі «Школа Херсонщини». У 2009 році школі присвоєно звання «Флагман освіти і науки України». З 2000 року зі стін школи вийшло 12 золотих і 5 срібних медалістів. У школі функціонує музей етнографії та побуту українського народу. Традиційним стало проведення благодійних акцій та свят селища Текстильників.
Schoolchildren: 
389
Community type: 
учнівська, батьківська, селищна
Phylosophy: 
Створюючи осередок «великої родини», відроджувати та будувати національне світосприйняття. Формування моральної і правової свідомості громадянина України, якому притаманні якості та риси характеру, спосіб мислення, вчинки та поведінка, спрямовані на розвиток демократичного суспільства. Розвиток соціально-політичної компетентностної особистості у суспільній сфері. Діяльнісний підхід до системи громадянського виховання як шлях підготовки повноцінного громадянина України у період глибоких соціальних, економічних і політичних перетворень. Розробка і запровадження нових методів виховання, що сприятимуть формуванню політичної, правової культури та рис громадянськості молодого покоління України. Визначення й забезпечення в реальному житті прав людини як гуманістичної цінності та єдиної норми всіх людей без будь-яких дискримінацій, на чому будується відкрите, демократичне, громадянське суспільство. Усвідомлення взаємозв’язку між ідеями індивідуальної свободи, прав людини та її громадянською відповідальністю. Формування національної свідомості, належності до рідної землі, народу; визнання духовної єдності поколінь та спільності культурної спадщини; виховання почуття патріотизму, відданості у служінні Батьківщині. Утвердження гуманістичної моралі та формування поваги до таких цінностей як свобода, рівність, справедливість. Формування соціальної активності особистості на основі соціальних умінь: готовність до участі у процесах державотворення, здатність до спільного життя та співпраці у громадянському суспільстві, готовність взяти на себе відповідальність; здатність розв’язувати конфлікти у відповідності з демократичними принципами. Здатність до самостійного життєвого вибору на основі гуманістичних цінностей. Формування політичної та правової культури засобами громадянського виховання, яка забезпечує знання про політичні системи та владу на всіх рівнях суспільного життя, про закони та законодавчі системи; виховання поваги до Конституції України, законодавства, державної мови . Уміння визначати форми та способи своєї участі в житті суспільства, спілкуватись з демократичними інститутами, органами влади, захищати і підтримувати закони та права людини, бути обізнаним зі способами соціального захисту. Формування інтеркультурного менталітету, сприйнятливості до культурного плюралізму, загальнолюдських цінностей, толерантного ставлення до інших культур і традицій. Вироблення негативного ставлення до будь-яких форм насильства; активне попередження тенденцій до виявлення деструктивного націоналізму, проявів шовінізму, фашизму, месіанських налаштованостей.
Projects: 

Традиційним стало створення і реалізація учнівських проектів Всеукраїнського, обласного та шкільного рівнів (кер. Бєлічкова Л.А.): «Твоя ідея-розвитку міста»,  «Удосконалення системи освіти в Україні», «Вирішення екологічних проблем в Україні»,  «Підвищення благодійної активності українського суспільства» (Одіноченко Д.-10кл., Подройкіна Н.-9-Бкл., Ремига В.9-Б кл. Карюхіна А.-9-Бкл.). Взято участь у  ІV-му Всеукраїнському конкурсі проектів  «Добро починається з тебе» (назва проекту «Низький уклін вам, земляки», довгостроковий (2010-2011р,р.): «Спасибі Вам, що Ви на світі є ,що сієте добро як щедрий колос», у міському конкурсі проектів «Благополучний град Херсон». У вищезазначених проектах досліджується історичні взаємовпливи у навколишньому суспільному середовищі, взаємозв’язок місцевої історії з історією країни, континенту, світу, які сприятимуть становленню толерантної та свідомої сучасної молоді.

Пошукова діяльність сприяє формуванню в учнів активної життєвої позиції, толерантності, бажання прийти на допомогу, а це дуже важливо для життя в суспільстві. Матеріали проекту дадуть змогу ознайомитися із методикою підготовки та проведення Свят Селища. Актуальним є обмін такою інформацією між навчальними закладами, адже світ стрімко змінюється, а це вимагає нових форм роботи з учнівською молоддю.

Учні досліджують історію с. Текстильників  за допомогою ознайомлення з життєвим шляхом його мешканців; здійснюють посильну допомогу ветеранам, учасникам, дітям – війни, дітям – сиротам та інвалідам, привертають увагу меценатів, органів самоврядування, засобів масової інформації до соціальних проблем мешканців с. Текстильників, міста, області.

 

Photo: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer