You are here

Октябрська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Великоновосілківської районної ради Донецької області

Printer-friendly versionPDF version
Region: 
School head: 
Клименко Валентина Петрівна
Community School Coordinator: 
Циммер Варвара Михайлівна
Address: 
85561, вул. Паркова, 3, селище Октябрське, Великоновосілківський район, Донецька область
Phone: 
0624392610
Email: 
oct_school1@mail.ru
About: 
школа знаходиться в сільській місцевості. Приміщення школи старе. В селищі лише одне сільськогосподарське підприємство. Промисловості немає. Значна частина населення не має роботи. Школа розпочала діяльність з 1961 року. Знаходиться у комунальній формі власності Октябрської сільської ради. Будівля одноповерхова, П – подібної форми. Школа має спортивний зал, бібліотеку, їдальню, 13 класних кімнат. Колектив налічує 16 вчителів, із них 2 – вищої категорії, 1 – вчитель – методист, 10 – першої категорії, 3 – другої категорії, 1 – спеціаліст. Головною метою навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти. У школі визначена, відповідно до Конституції України і Закону України „ Про мови “, українська мова навчання і введено профільне навчання.
Schoolchildren: 
135
Community type: 
сільська
Phylosophy: 
- Об’єднання зусиль школи, громади, влади щодо вирішення проблем на території сільської громади та створення умов для соціального партнерства; - Виховання особистості, здатної змінювати світ на краще; - Формування навичок життєтворчості, самовизначення.
Projects: 

Школа має досвід роботи за проектною технологією. У школі великої уваги надається налагодженню партнерських стосунків між школою та Октябрською  сільською радою, функціонуючим підприємством на території громади, мешканцями села і просто людьми, які не байдужі та зацікавлені в розвитку громади. Розроблено  структуру  залучення  батьків, громадськості до участі в управлінні загальноосвітньою  школою. Відбувається переорієнтація на особистість учня, на формування активної громадської позиції, відповідальності перед собою та перед громадою за прийняті рішення. Координацію діяльності школи забезпечує Рада школи.

В школі створено та реалізовано проекти:

  • « Село, моє рідне село» , «Минуле і сучасне селища Октябрське»                                                                                                                                                                                                                                          

Мета: дати можливість всім учням школи і батькам ознайомитися з історією рідного села, вулиць, на яких вони проживають.

Результати: в ході реалізації проекту було зібрано матеріал про історію селища Октябрське  шляхом опитування старожилів. Оформлено матеріал проекту, випущено стіннівку.

  • «Науково-освітній проект «Оптимізація озеленення території навчальних закладів»

Мета: пробуджувати пізнавальну активність учнів, формувати в учнів екологічну свідомість, виховувати бажання зберігати та охороняти природу.

Результати: створена екологічна команда, яка займається благоустроєм шкільної території, висадила на квітниках багаторічні рослини; вивчили деревні рослини, які ростуть на території селища, заповнили інвентаризаційні картки; крім цього, учні та вчителі школи взяли участь у сільській акції «Березовий гай» і висадили близько 200 берізок

Цей шкільний проект посів 2 місце в обласному конкурсі.

  • «Розвиток фізкультури та спорту в с. Октябрське»

Мета:   Розширювати знання учнів з історії та культури рідного краю; розвивати почуття патріотизму, гордості за своє рідне село та людей, що у ньому живуть; формувати духовні цінності людини з активною життєвою позицією.

Результати: шляхом опитування старожилів  села, вивчення підшивок районної разети «Путь к коммунизму», збору фотографій оформлено підбірку матеріалів з історії розвитку фізкультури та спорту в нашому селі.

 

  • Проект «Надщерблені долі. Під знаком «OST»

Мета: зібрати спогади мешканців сіл Октябрське та Новодонецьке, які в роки війни були на роботах у Німеччині і називались «остарбайтерами»

Результати: зібрано спогади остарбайтерів – жителів с. Октябрське та с. Новодонецьке,  в класах проведені виховні години, години спілкування з відповідної теми; оформлено папку спогадів остарбайтерів, підбірку фотографій із сімейних архівів жителів «Будні грозових воєнних літ»

 

  • Проект «Ми - не байдужі»

            Мета: Налагодити допомогу людям похилого віку, активізувати соціальне   спілкування із застосуванням різних форм роботи.

Результати: В учнів змінюється ставлення до людей похилого віку;учасники проекту набувають навичок брати інтерв'ю, ставити запитання, фіксувати відповіді на  запитання за допомогою різних записуючих пристроїв; школярі вчаться співпрацювати з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та позашкільними установами; дізнаються про соціальні проблеми одиноких людей і шляхи їх вирішення;

  • « Чисте довкілля – чисте сумління »

Мета: Організувати громадськість мікрорайону, в якому знаходиться школа, до участі у впорядкуванні та благоустрої пришкільної території;прищеплювати учням, громадськості усвідомлення відповідальності за   утримання в належному стані місця проживання; виховувати у дітей, молоді усвідомлену причетність до корисних справ; формувати екологічну культуру в учнів; сприяти формуванню етичних       взаємовідносин людини з довкіллям. роз'яснення серед громадськості та учнів необхідності збереження природних    скарбів.

Результати:  в учнів та членів громади  формується позитивне ставлення до навколишнього середовища; виховується  любов і бережне ставлення до природи; прибрана, впорядкована територія біля школи та  мікрорайону.

 

Робота над даними проектами сприяла, насамперед, формуванню міцного колективу, формуванню свідомості та відповідальності дітей за вирішення тих чи інших проблем. Найважливішим є те, що засобами реалізації даної програми формується модель компетентного випускника, який не почуває себе самотнім за стінами рідної школи, а відчуває постійну підтримку, бо залишається активним учасником її життя. За громадсько-активними школами – майбутнє сільських шкіл.

 

Школа – ініціатор у реалізації дитячо-дорослих проектів, спрямованих на вирішення проблем сільської громади, залучає додаткові кошти до закладу освіти: гранти, кошти жителів громади, спонсорів.  Прикладом цієї діяльності є реалізований  проект  «Комфорт» по обладнанню у приміщенні школи внутрішнього туалету. На реалізацію цього проекту  залучено  крім коштів облради, спонсорські внески жителів села у розмірі 16 тисяч гривень. 

Photo: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer