You are here

Новосільська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Городоцького району Львівської області

Printer-friendly versionPDF version
Region: 
School head: 
Ліщинська Оксана Степанівна
Community School Coordinator: 
Левицька Ніна Василівна
Address: 
81573, Львівська область, Городоцький район, село Нове Село, вул. Дрогобицька.
Phone: 
97-624
About: 
Осередком розвитку громади села є школа. При школі організовано краєзнавчий музей. Навчальний процес забезпечує 16 вчителів. Діяльність педагогічного колективу спрямована на досягнення високої якості навчально-виховної роботи, розвиток творчих індивідуальних якостей школярів. В рамках реалізації навчальної проблеми школи: 1. Удосконалення уроку шляхом особистісно-зорієнтованої системи навчання і виховання. 2. Творчий розвиток учителя та учня. вчителі працюють над втіленням у навчальний процес різноманітних форм диференційованого, індивідуального, групового навчання, підвищення грамотності, рівня успішності та якості знань учнів з основних наук. Виховна робота спрямована на те, щоб виховати загальнолюдські цінності, патріота своєї Батьківщини
Schoolchildren: 
97
Community type: 
сільська
Phylosophy: 
Філософія школи, як громадсько-активної, ґрунтується на демократичному ідеалі поваги до кожної людини та прав на участь у справах громади, що стосується загального добра. Найбільше громадсько-зорієнтована освіта виявляється після завершення традиційного шкільного дня в роботі творчих груп («Шукачі скарбів», «Шкільна перлина»), гуртковій роботі («Хоровий гурток», «Умілі руки»), де учні мають можливість розвинути свої здібності, інтереси, задатки. З метою організації дозвілля школярів в позаурочний час проводяться вечори відпочинку, екскурсії на природу, поїздки по визначних місцях. В школі організовано раду самоврядування, до складу якої входять члени громади села, які допомагають вирішувати спільні проблеми. Працівники школи, учні спільно з органами місцевого самоврядування та представниками відділу культури організовують проведення днів вшанування пам’яті воїнів-односельців, що загинули в роки Другої світової війни, воїнів УПА, Дня незалежності, Дня села. Ведеться співпраця з іншими організаціями й установами громади. Зокрема з ініціативи дирекції та за сприяння священиків-випускників школи на шкільному подвір’ї було встановлено фігуру Матері Божої, на освячені якої були присутні не тільки жителі Новосільської громади, а й навколишніх сіл. На базі шкільного музею «Світлиця» проводиться пошукова краєзнавча робота з дослідження історії школи. Двері «Світлиці» завжди відкриті для відвідувачів. Учні-екскурсоводи ознайомлять з експонатами музею, зачарують своєю розповіддю про минуле нашого краю. В літній період на базі школи працював оздоровчий дитячий табір «Сонечко». Під час роботи табору учні школи були залучені до різних видів творчої діяльності та мали можливість змістовно провести відпочинок та оздоровитись. Дійсно, Новосільська громадсько-активна школа стимулює громадську активність жителів села з метою підвищення якості життя та особистісного розвитку кожного члена громади.
Projects: 

Проектна діяльність спрямована на перетворення Новосільської загальноосвітньої школи в громадсько-активну школу шляхом формування поняття в учителів, учнів та представників громади про школу, як громадсько-активну, її можливості і вигоди для членів громади. Програмою передбачено реалізацію 8 проектів:

  1. Дослідження історії діяльності товариства «Просвіта» у Новому Селі. Учнями школи зібрано матеріал про створення і діяльність у селі Нове Село товариства «Просвіта».
  2. Гортаючи сторінки поколінь. Пошукова та дослідницька робота по матеріалах з історії рідного села спрямована на оформлення літопису історії села Нове Село, історії розвитку освіти.
  3. Творча лабораторія вчителя. Допомога в роботі молодим вчителям через популяризацію досвіду роботи досвідчених педагогів школи.
  4. Інтернет для всіх. Забезпечення школи комп’ютерним класом, формування комп’ютерної компетентності  педагогічного та учнівського колективів школи.
  5. Нашого цвіту по всьому світу. Вивчення етнографії, українського фольклору, мистецтва і культури. Оформлення збірки матеріалів «Нашого цвіту по всьому світу».
  6. Збережемо пам'ять про подвиги. Організація вшанування пам’яті воїнів, полеглих у роки Другої світової війни, героїв УПА, догляд за їхніми могилами.
  7. Благодійництво в кожну родину. Проведено акції «Фабрика іграшок», ярмарка-розпродаж солодощів, з метою надання допомоги дітям-інвалідам та дітям-сиротам. Створено волонтерський загін «Надія», який надає допомогу одиноким  людям похилого віку.
  8. Скарбничка народної творчості. Укладено фольклорний збірник «Скарбничка народної творчості», на основі пісень, записаних зі слів старожилів села.
Photo: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer