You are here

Мелітопольський навчально-виховний комплекс №16 Мелітопольської міської ради Запорізької області

Printer-friendly versionPDF version
Region: 
School head: 
---
Community School Coordinator: 
Савченко Наталя Миколаївна
Address: 
72318, Запорізька область, м. Мелітополь, вул.. Сопіна, 200
Phone: 
06192 57088
Fax: 
06192 50099
Email: 
uvk16_mel@mail.ru
Web: 
http://uvk16.h16.ru/
About: 
Місія школи – ми, шкільна громада, працюватимемо для формування компетентної особистості для себе, сім’ї, громади, держави, сприяючи, виховуючи, розвиваючи і навчаючи. Мета: формування життєвої компетентності учнів, організація системно-безперервного розвитку їх інтелектуальних та творчих здібностей як головного фактору якісно-позитивних зрушень у процесі загальноосвітньої і професійної підготовки; становлення громадянської культури; надання сприятливих умов щодо проектування життєвого шляху кожного випускника. У навчальному закладі впроваджено профілі: математичний; лінгвістичний; історичний. Введені: поглиблене вивчення іноземної мови з 1 класу, математики, історії, біології з 8 класу; друга іноземна мова у школі ІІ-ІІІ ступенів (французька, німецька); економіка з 1 класу; інформатика з 1 класу; права дитини з 1 класу. Особливі умови здійснення освітньої діяльності: 1. Ресурсний центр КЗ ЗОАППО ЗОР з питань впровадження новітніх освітніх систем (протокол №5 від 16.10.2010р.). 2. Пілотна школа з впровадження інформаційних технологій в освіту. 3. Участь у впровадженні інноваційної навчальної програми для учнів «Шлях до успіху». 4. Участь у європейській програмі «Навчаймося разом» за підтримки Британської ради в Україні та МОН України. 5. Участь у пілотній програмі eTwinning Plus з впровадження ІКТ в освіту за підтримки Європейського Союзу. 6. Участь в Українсько-Швейцарському проекті «Сприяння розвитку освіти для демократії», що має на меті збільшення впливу освіти на розвиток громадянського суспільства та демократичних процесів в Україні. 7. Співпраця з Корпусом Миру США в рамках Проекту навчання англійської мови. 8. Співробітництво з Всесвітньою правозахисною організацією Міжнародна Амністія, робота на базі школи ініціативної групи Міжнародного Руху Української Асоціації Міжнародної Амністії. 9. Участь у впровадженні Програми всебічного розвитку дитини «Крок за кроком».
Schoolchildren: 
1199
Community type: 
міська, інтеркультурна
Phylosophy: 
Школа - музей, що відкриває всім поколінням доступ до всього багатства людської культури. Школа - майстерня, що дозволяє членам шкільної спільноти зануритися в творчу продуктивну діяльність, спрямовану на створення різних матеріальних, віртуальних і ідеальних продуктів, що мають значення як для них самих, так і для оточуючих. Школа - лабораторія, що включає дітей, вчителів, батьків у дослідницьку діяльність, спрямовану на відкриття істини, на творення знання, на шлях до успіху. Школа - спільнота, що становить цілісний соціальний організм, що функціонує і розвивається за законами демократії. Школа - центр соціального партнерства, активно включений в життя місцевої спільноти, який співпрацює з місцевою владою , бізнесом , державними структурами та громадськими організаціями. Школа - центр соціального виховання, яка прагне використовувати життєвий простір учнів для створення соціальних ситуацій, що стають життєво близькими, соціально значущими для членів шкільної громади та місцевої спільноти; і якщо учні проживають такі ситуації, то вони поступово набувають соціальну компетентність.
Projects: 

З 2000 року школа набуває досвіду проектної діяльності. Школа стала грандером фонду «Відродження» із проектом «Створення освітньо-правового центру з прав людини «Захист», який надає послуги з питань дотримання прав людини з 2001р. Результатом проекту «Світло нашої надії» стала організація старшокласниками занять з освоєння ПК для учнів з особливими потребами на базі шкільного комп’ютерного класу в 2004р. З 2006р. до структури навчального плану внесений Тиждень проектів, що дозволяє залучитися до продуктивної проектної діяльності всім учням та вчителям, а також всім членам шкільної та місцевої спільноти. Учні реалізують як предметні, так і соціальні проекти. Після реалізації міжнародного проекту виховання юних лідерів за підтримки Британської ради в 2007-2009р.р. в школі розвиваються традиції  волонтерства та співпраці. Щорічні акції «Благодійний концерт «Від серця до серця», «Розділи свято з другом», спортивно-культурний фестиваль до Дня захисту дітей в нашому мікрорайоні, «Сто ключів доброти» передбачають самостійного виконання учнями всіх кроків соціального проектування: від обговорення ідей і планування до фандрейзингу, реалізації запланованих кроків, аналізу та рефлексії. До співпраці залучаються місцева влада, ЗМІ, приватні підприємці, батьки, реабілітаційний центр для осіб з особливими потребами, жіноча виховна колонія, дитячий притулок, дитяча лікарня, дитячий садок для вихованців з проблемами слуху тощо.

З 2009р. в школі впроваджується інноваційна навчальна програма «Шлях до успіху», в рамках якої учні 4-7 класів по завершенні курсу «Комп’ютерні технології для місцевої спільноти» реалізовують соціальні проекти, спрямовані на вирішення проблем школи або місцевої спільноти з використанням комп’ютерних технологій. Результатами таких проектів стали: ігровий куточок для вихованців групи продовженого дня, нова клумба на подвір’ї школи, новенькі знаки «Палити заборонено» на під’їздах прилеглих до школи багатоповерхівок, знаки заборони підпалювати сміття на пластикових сміттєвих баках, головоломки-саморобки для дітей реабілітаційного центру, інформаційні матеріали про чеську спільноту в м. Мелітополі, відеоролик «Моя школа - інтеркультурна» тощо.

З 2011р. школа співпрацює з Корпусом Миру США. У 2013р. школа стає грандером  цієї неурядової організації з проектом «Створення Мелітопольського центру лідерства і волонтерства». Центр працює на базі НВК №16 і проводить навчальні тренінги для учнів та вчителів шкіл міста і району.

Photo: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer