You are here

Лишнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Printer-friendly versionPDF version
Region: 
School head: 
Моргуненкова Ніна Андріївна
Community School Coordinator: 
Коляденко Ірина Олександрівна
Address: 
08063 село Лишня, вул. Київська 12-А, Макарівський р-н, Київська обл.
Phone: 
(045) 782-34-40
Email: 
lisnyascool@gmail.com
Web: 
lisnyascooll.at.ua
About: 
Точна дата появи першої школи в селі Лишня точно не встановлена. Історичні документи зберігають відомості про те, що незабаром після реформи 1861 року в селі почала працювати школа. В будиночку було тільки дві кімнати: в одній вчилися діти, в другій жив учитель. В школі навчалося 25-30 учнів у трьох класах. Будівництво нової школи розпочалося в 1939 році силами колгоспних майстрів. В роки війни приміщення школи було зруйноване, але вже 1 вересня 1949 року тут відсвяткували новосілля. Більше 90 першокласників сіли тоді за парти. В 1953 році наша школа отримала статус середньої, а в 1956 році відбувся перший випускний вечір. 56 випускникам було вручено атестати. Нинішній педагогічний колектив – це сплав досвіду і молодості, таланту і жагучого прагнення молоді до праці. В школі працюють 15 педагогів, навчається 83 учні. Хоча наша школа невелика, але ми намагаємося йти в ногу з часом, бути сучасними і саме тому вирішили долучитися до проекту «Школа як осередок розвитку громади».
Schoolchildren: 
83
Community type: 
сільська громада
Phylosophy: 
"Дитину виховує все село” – ця народна мудрість немає кордонів. Щоб таке виховання було ефективним, потрібен рух громади і школи в єдиному напрямі, єдність мети і цілей, налаштованість на діалог. І тільки в спільній праці школи, учнів та громади можна досягти значного успіху. Громада села Лишня Макарівського району Київської області має авторитетних управлінців, які переймаються долею села, освітою та духовним розвитком молоді і саме тому підтримують розвиток дитячого садка та школи . Сільський голова - Шевчук А. А. – справжній господар, який переймається проблемами школи, допомагає їх вирішувати, є постійним гостем на загальношкільних святах; настоятель церкви преподобної Параскеви Сербської, депутат Макарівської районної ради, архімандрит Філарет (Єгоров) – високодуховна людина, який стоїть на чолі церковної громади села, дбає про духовний і моральний розвиток молоді; його життєвий шлях є прикладом для наслідування. Голова батьківського комітету Леонова О. В. піклується про інтелектуальний розвиток та здоров’я дітей, вміє активно співпрацювати з батьківським та педагогічним колективом, забезпечує тісний взаємозв’язок між поколінням батьків і дітей. З допомогою сільської громади кожного року в шкільному приміщенні виконуються ремонтні роботи, щоб створити комфортні умови для навчально-виховного процесу; проводяться спільні виховні заходи, акції, рейди, екскурсії. Відчуваючи цю підтримку, виникло бажання створити такий виховний простір, в якому б учні відчували себе частиною громади, частиною великого цілого, відчували, що вони також є відповідальними за майбутнє свого села, своє майбутнє.
Projects: 

Загальношкільний проект «Школа Відродження».

Проект створений за для реалізації ідеї створення та вдосконалення виховного середовища всередині школи. Робота проводиться із залученням органів шкільного самоуправління, батьківського комітету, адміністрації школи, громади села, церковної громади. учнів школи та творчої групи школи.

  • Метою проекту є створення  повноцінного , різностороннього. єдиного виховного простору сільської школи.
  • Налагодження співпраці школи і громади – одна з найактуальніших проблем сучасної української освіти.
  • Основним завданням даного проекту стало створення власної виховної системи школи, яка б поєднувала навчальний і виховний процес в єдине ціле, давала можливість молоді творчо розвиватися, об’єднала б весь навчально-виховний потенціал району в єдине ціле навколо школи на взаємовигідних партнерських засадах структури, які займаються культурою, спортом, організацією громадського життя та відпочинку .
  • Задля реалізації проекту була написана програма виховної роботи.

Загальношкільний проект «Обдарованість»

МЕТА: Створення сприятливих умов для пошуку, навчання та виховання здібних, обдарованих та талановитих учнів;

Розвивати систему допрофільного та профільного навчання;

Визначити систему заходів щодо пошуку, методів стимулювання та навчання обдарованої молоді.

Проект «Захисти себе від ВІЛ»

Мета: підвищення рівня індивідуальної захищеності молоді від ВІЛ-інфікування, а також формування толерантного ставлення до людей , які живуть з ВІЛ.

Photo: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer