You are here

Компонент «Волонтерство»

Другим компонентом моделі громадсько-активної школи є „Волонтерство”, який є найбільш популярним. Суть цього компоненту полягає у створенні організованої системи, яка перетворює волонтерство у невід`ємну частину шкільного життя. Різниця між підходами громадсько-активних шкіл та інших шкіл, які проводять акції для громади, полягає в тому, що на відміну від проведення окремих акцій, громадсько-активні школи пропонують організувати систему, яка включає на лише учнів, а й учителів, батьків, інших членів громади. Ця система сприяє тому, щоб людина стала активним членом своєї громади, щоб учні-волонтери ставали дорослими – волонтерами. Батьки, учителі та інші члени громади, які залучені до волонтерських акцій, стають зразком того, що присвячувати свій час тому, що для вас є дорогим і значущим, - це природна і необхідна частина життя у демократичному суспільстві.

Волонтерська акція – це захід однієї або кількох організацій, які використовують волонтерів у якості основних людських ресурсів для досягнення цілей

Волонтер – це людина, яка за власним бажанням, без оплати і примусу витрачає (віддає) свій час, енергію, знання, сили, досвід на проведення діяльності, яка приносить користь іншим людям і суспільству в цілому.

Волонтерство має такі характеристики:

  • добровільний вибір, який відображає особистісні погляди і позиції;
  • активна участь громадян у житті суспільства;
  • сприяє покращенню життя і особистісному розвитку;
  • сприяє більш збалансованому економічному і соціальному розвитку.

Даний компонент спрямований на активізацію жителів громади різного віку для вирішення соціально-значущих проблем через навчання учасників педагогічного процесу навичкам волонтерської  діяльності, розробку і впровадження нових технологій волонтерства.

Кожний загальноосвітній заклад, плануючи мету, зміст і форми виховання вибудовує свою виховну систему, але якими б різними не були ці системи виховання, незмінним залишається одне, а саме опосередкований вплив на свідомість дитини через організацію соціальної взаємодії. Необхідно бажану атмосферу життя максимально наблизити до дійсного. Це можна зробити й у тому числі через організацію волонтерської діяльності. На базі школи існує безліч варіантів розвитку волонтерського  руху. Це й організація волонтерських акцій і кампаній, і робота агентств волонтерської допомоги, і створення волонтерських бригад і клубів.

В даному компоненті педагоги можуть знайти альтернативу тому, що було раніше, відчути близькість з тією діяльністю, яку вони вели, і яка була їм знайома. Волонтерська діяльність містить у собі участь у вирішенні екологічних проблем, захист громадянських прав, організацію спортивних і культурних заходів, допомогу ветеранам, людям літнього віку, інвалідам, малозабезпеченим, соціально-незахищеним, тощо.

Волонтерство спирається на потребу людини в участі у житті громади. Для школи це гарна можливість соціалізації дитини та її громадського виховання.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer