You are here

Каховська гімназія Каховської міської ради Херсонської області

Printer-friendly versionPDF version
Region: 
School head: 
Амєліна Олена Олександрівна
Community School Coordinator: 
Зібіньова Світлана Олександрівна – заступник директора з виховної роботи
Address: 
74800 м. Каховка Херсонської області вул. Червоноармійська 116а
Phone: 
05536 41489
Fax: 
05536 41489
Email: 
GIMNAZIA@KAH.HS.UKRTEL.NET
About: 
Каховська гімназія заснована в 2000 році. Пріоритетними є предмети філологічного профілю. Традиційні у навчально-виховному процесі педагогічні технології: коопероване, проектне, інтерактивне, розвивальне навчання (за програмою комплексного розвитку «Росток»), інформаційно-комунікаційні технології тощо. В гімназії в позаурочний час діють студія мистецтв (гурток образотворчого мистецтва, хор, зразкові вокальний і хореографічний ансамбль, драматична студія), гуртки спортивний, краєзнавчий, туристичний, «Комп’ютерна азбука». Гімназисти є постійними учасниками і переможцями міських і обласних предметних олімпіад, краєзнавчих експедицій, конкурсів-захистів робіт МАН, різноманітних заходів академічного і творчого характеру різних рівнів (всеукраїнські конференції «Модель ООН. Україна», дебатні турніри, Всеукраїнський форум «На шляху до Європейського дому», Дні Європи тощо) Наші досягнення: 2001 – „Школа Херсонщини” у номінації „Заклад академічної освіти” 2003 - переможці обласного конкурсу моделей учнівського самоврядування. 2004 – заклад атестований з відзнакою. 2005 – молодіжна громадська організація „ДіЛО”, яка діє на базі гімназії визнана кращою в місті. 2006 – лауреати Всеукраїнського конкурсу „100 кращих шкіл України” у номінації „Школа соціального партнерства”. 2006 – призери конкурсу „Школа Херсонщини”. 2008 – вокальний ансамбль «Барвограй» отримав звання «Зразковий» 2009 – хореографічний ансамбль «Барвограй» отримав звання «Зразковий» 2010 – участь у програмах Міністерства освіти і культури Польщі 2011 – пришкільний оздоровчий табір «Лідер» визнаний кращим в місті 2001 – 2011 – перемоги у міському рейтингу загальноосвітніх закладів, лідери у командній першості міського туру предметних олімпіад.
Schoolchildren: 
352
Community type: 
громада міста Каховки (38 тис.населення, місто обласного підпорядкуання, райцентр)
Phylosophy: 
В основу концепції діяльності покладено пріоритет розвитку закладу як школи соціального партнерства, громадсько-активної школи. Місія закладу – «Навчити жити!» Провідною метою Каховської гіманзії є забезпечення соціального впливу на життя людей – членів громади, перетворення навчального закладу на освітній, культурний центр громади, середовище соціального впливу на її членів. Завдання закладу: 1. Демократизація навчально-виховного процесу. 2. Виховання відповідальності за потреби громадян та світу, де всі люди мають спільні бажання миру через повагу та розуміння. 3. Розвиток волонтерства, спрямованого на збільшення кількості послуг, що надаються в громаді. 4. Розробка та реалізація партнерських програм, спрямованих на розв'язання проблем і задоволення потреб місцевих громад. Вихідні положення в діяльності: 1. Освіта-це процес, що відбувається все життя і повинен бути доступним для кожного. 2. Вихід освіти зі своєї традиційної ролі та її доступність “завжди всюди для всіх”. 3. Баланс інтересів у системі громадсько-державного управління життям громади та школи. 4. Право голосу кожного щодо визначення потреб і ресурсів громади, залучення всіх до співпраці. 5. Інноваційність, гнучкість, творчість у визначенні нового бачення розвитку школи і освіти. 6. Визначення ролі кожного в освіті та розвитку громади, поліпшення життя членів громади. 7. Випускник соціально-активної школи - соціально зріла, творча особистість, патріот своєї держави, готовий брати і нести відповідальність за потреби власні, громади, світу, здатний творити свій життєвий проект.
Projects: 

Школа європейського виміру

Мета проекту: створити  середовище для формування європейської свідомості та адаптації молоді до життя і навчання в спільній Європі через створення шкільного Європейського клубу.

Зміст: створення середовища для формування європейської свідомості та адаптації молоді до життя і навчання в спільній Європі через створення шкільного Європейського клубу; оновлення управлінської діяльності через використання клубної моделі організації системи учнівського самоврядування; збагачення корпоративної культури гімназії, її відповідність європейським стандартам, утвердження позитивного іміджу закладу в місті; підвищення якості реалізації керівниками управлінських функцій: прогнозування, моделювання, делегування, представницької.

Молодь і мас-медіа

Мета проекту: сприяти набуттю учнівською молоддю досвіду та навичок журналістики, радіожурналістики та веб - дизайну, формування вміння висловлювати свою громадянську позицію з приводу проблемних питань міста й суспільства загалом; створення позитивного іміджу навчальних закладів через розвиток учнівських мас – медіа.

Зміст: проект «Молодь і мас – медіа» направлений на сприяння формуванню в учнівської молоді досвіду та навичок журналістики, радіожурналістики та веб - дизайну, вміння висловлювати свою громадянську позицію з приводу проблемних питань міста й суспільства загалом; створення позитивного іміджу навчальних закладів через розвиток учнівських мас – медіа. Завдання проекту: підготувати 30 учнів до роботи в учнівських мас – медіа, заснувати / налагодити регулярний випуск учнівських газет, створити та регулярно оновлювати веб – сторінки навчальних закладів.

Наше місто

Мета проекту: сприяння формуванню туристично привабливого іміджу Каховки шляхом проведення системи масових заходів екологічного, агітаційно-просвітницького, рекламно-стимулюючого та культурно-розважального характеру.

Завдання: покращити санітарний стан міста через проведення заходів екологічного характеру, сформувати стійку позицію в громадян щодо санітарного стану міста, привабливості його вигляду через проведення системи просвітницько-агітаційних заходів, Сприяти створенню рекламно-інформаційної продукції про м. Каховку як необхідного елементу у здійсненні рекреаційної діяльності, сприяти формуванню туристично-привабливого іміджу міста, зокрема через підтримку його мистецько-фестивального профілю.

День Дніпра

Мета: сприяння формуванню екологічної свідомості членів каховської громади, привернення їх уваги до вирішення проблеми забруднення та зневажливого ставлення до одного з найцінніших водних ресурсів  України – річки Дніпро.

Зміст: проект „День Дніпра в Каховці” спрямований на залучення широких кіл громадськості до покращення санітарного стану міста, формування його позитивного іміджу, сприяння екологічній просвіті населення, підвищенню громадської активності каховчан у вирішенні проблем розвитку міста. Реалізація проекту забезпечить: формування практичного досвіду можливості впливу заходів локального характеру на вирішення глобальних проблем; безпосереднє покращення санітарного стану прибережної зони Дніпра в районі міста Каховки.

Подолання безорбіття серед молоді, розвиток її підприємницьких ініціатив

Мета проекту: сформувати  інтерес, навички і грунтовну особистісну мотивацію в молоді до готовності займатися підприємнцькою діяльністю.

Завдання:

1. Надати молоді базові економічні категорії і закони, які становлять загальну основу економічної діяльності людини;

2. Розвинути навички аналізу та оцінювання власної професійної можливості, здібностей та співвідношення їх з потребами ринку праці;

3. Навчити здійснювати й оцінювати плани підприємницької діяльності та особисті бізнес-проекти, розробляти прості модели дій та прийняти економічно й екологічно обгрунтованих рішень у динамічному світі;

4. Презентувати та поширювати інформацію про результати власної економічної діяльності

Каховська набережна

Мета: сприяння покращенню естетичного вигляду міста, а саме каховської набережної, популяризація набережної Дніпра, як місця відпочинку місцевих жителів та гостей міста, покращення умов відпочинку городян,спонукання учасників брати на себе відповідальність за благоустрій міста (набережної), покращення естетичного вигляду набережної, через реконструкцію клумб

Зміст: проект «Каховська набережна» спрямований на покращення естетичного вигляду набережної міста Каховка; на демонстрацію альтернативи відпочинку жителів міста, не тільки в громадських місцях розважального типу, а й в паркових та прибережних місцях міста; заохочення молоді до бережного та відповідального ставлення до міського майна; популяризації каховської набережної, як місця відпочинку каховчан.

Участь Каховської гімназії в громадських проектах:

Назва проекту

Рівень

Дата

Участь у реалізації

1

«Долаючи байдужість»

Обласний,

 НГО «Нова генерація»

2006

2

«Молодь Херсонщини проти корупції»

2006

3

«Шкільні соціальні проекти»

2007

4

«Сім’я без насильства»

ХОЦ

«Успішна жінка»

2009

5

«Дотримання прав людини

у сфері праці»

Херсонська облдерж-

адміністрація

2006

6

«Підтримка існуючих локальних молодіжних центрів по зменшенню вразливих до залучення у торгівлю людей, виявленню потенційних жертв та сприянню соціального включення осіб, що були вилучені чи повернулись»

 

 

 

 

 

 

Всеукраїнський,

МОП-ІПЕК

2006

7

«Сприяння працевлаштуванню молоді у двох пілотних областях України: Донецькій та Херсонській»

2006

8

«Посилення потужностей місцевих комітетів дій задля попередження торгівлі людьми/дітьми, їх участь у системі моніторингу дитячої праці та сприяння реінтеграції жертв у  двох пілотних областях України: Донецькій та Херсонській»

2006

9

«Дослідження по використанню праці дітей в шести секторах неформальної економіки в Україні на прикладі Донецької та Херсонської областей»

МОП-ІПЕК

Співробітництво з ГО ХОЦ «Успішна жінка»

2006

10

«Вдосконалення системи збору, вивозу та утилізації ТПВ на території міста Каховки шляхом запровадження механізмів участі громадян в управлінні міста»

Міський, Каховська міська рада

2007

11

«Створення міського туристського рекреаційного кластеру»

Міський, Каховська міська рада

2008-2009

12

«Репродуктивне здоров'я»

Міський,

Каховська міська рада, МГО «ДіЛО»

2009

13

«Залучення старшокласників до розбудови громадянського суспільства»

За підтримки програми ТАСІС Європейського Союзу для України

2006

14

«Зміцнення організації громадянського суспільства в Україні»

 

2006

Перемогли у конкурсі грантів та реалізували

15

«Молодь і мас-медіа»

Всеукраїнський, Товариство Східноєвропейського Демократичного Центру

2007

16

«Підтримка і розвиток молодіжної підприємницької ініціативи»

Обласний,  відділ у справах сім’ї та молоді Херсонської облдержадміністрації

2006

17

«Заради здорового майбутнього»

Місцевий

2009

18

«Час приймати рішення»

Обласний, НГО «Нова генерація»

2010

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer