You are here

Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г. Шевченка Запорізької міської ради Запорізької області

Printer-friendly versionPDF version
Region: 
School head: 
Андрієнко Оксана Володимирівна
Community School Coordinator: 
Ольга Анатоліївна Кавинська, заступник директора з виховної роботи
Address: 
69095, м.Запоріжжя, вулиця Героїв Сталінграду, будинок 11
Phone: 
(0612) 624062, (0612) 620311, (0612) 624061
Email: 
znz1_im.shevchenko@ukr.net
About: 
1873 рік – в Олександрівській фортеці побудована гарнізонна школа, 1878рік – школа реорганізована в начальне училище, 1918 рік – побудована цегляна будівля на розі вулиць Української і Фрунзе, 1920 рік – школі присвоєне ім'я Т.Г. Шевченка. В теперішньому приміщенні, на вул. Героїв Сталінграду, 11, перші уроки були проведені у 1973 році 1 вересня. Саме цього дня на поріг сучасної загальноосвітньої школи № 1 ім. Т.Г.Шевченка вперше ступила нога дитини, яка прагнула пізнавати світ. В різні роки в нашій школі навчались: ігроки професійних спортивних клубів з гандболу, волейболу , “Мотор-Січ”, “ЗТР”, “Орбіта”. Очолювали роботу навчального закладу наступні директори: Лукіна Поліна Семенівна–перший директор нової школи, Боровікова Євгенія Олександрівна з1976 по 1986рік, Науменко Микола Павлович з 1986 по 2003рік, Волков Валерій Пилипович - 2003 – 2013рр., Ситенко Нелля Юріївна – 2013-2014рр., 2014р. – Андрієнко Оксана Володимирівна. З 1973 по 2015 роки навчальний заклад пройшов шлях від спортивної до співучої. Вчительський склад, що організовує навчальний процес: учителів – методистів -18, старших вчителів -5, Відмінників освіти України –13, Заслужений працівник України – 1. Протягом кожного навчального року згідно плану виховної роботи в школі проводиться низка традиційних виховних та спортивних заходів, а також загальношкільних проектів, які, в свою чергу, реалізуються через тематичні заходи і охоплюють весь дитячий та батьківський колектив.
Schoolchildren: 
331
Community type: 
школа працює з інфраструктурою міста: міською та районною владою, міською бібліотекою, школами мистецтв, центром дитячої творчості, ветеранськими організаціями, громадськими організаціями м.Запоріжжя, всеукраїнським товариством «Просвіта», Запорізьким обл
Phylosophy: 
У Концепції навчального закладу визначено методологічні й концептуальні основи розробки базового змісту освіти, що забезпечать його безперервність й наступність при виборі учнями подальшого навчання; розкриваються основні поняття, що визначають характер діяльності навчально-виховного комплексу, розроблені послідовні педагогічні завдання щодо формування відповідних якостей особистості. Головні завдання школи активного громадянства: задоволення потреб у здобутті загальної середньої освіти на рівні державних стандартів; різнобічний розвиток індивідуальності дитини на основі вивчення і врахування її особистісних здібностей, інтересів, потреб; виховання морально, психічно і фізично здорового покоління; формування соціальної і громадянської позиції, високого рівня правової, екологічної, духовної, моральної культури; розвиток творчих здібностей учнів, здатності до самостійного отримання та застосування знань і навичок; підтримка обдарованих дітей та молоді; створення умов для професійного самовизначення. Три головні компоненти, які є основою діяльності педагогічного колективу: Виховання серця – духовний, або чуттєвий аспект; моральне й етичне виховання – етичні стосунки, засновані на взаємостосунках у сім’ї; Накопичення знань – сплав розуму та волі, спрямований на удосконалення людської діяльності. «Будь – яка школа славиться не кількістю, а славою своїх учнів.» М.Пирогов.
Projects: 

Педколектив школи у своїй роботі широко використовує ігрові технологій, інтерактивні технології, технології інтенсифікації навчання, технології групової діяльності, технології групових творчих справ, створення ситуації успіху, технології формування творчої особистості, а також метод проектів. Особливо цікавими проектами були: Проект: «Добро починається з мене» (2012-2013н.р.), Проект «Я - ПАТРІОТ»(2013/2014н.р.), «Енергія Шевченківського слова в душі і серці українського народу» (2013/2014 н.р.), довгострокові проекти: «Здоров`я – найцінніший скарб» (2014-2018рр). – розвиток здоров’язберігаючих технологій, Онлайн ШАГ до ГАШ (2014-2016рр.) – громадсько-правовий напрямок, «Хочеш кращим світ зробити – з школи рідної почни ти» (2013-2018рр.) – патріотично-екологічний напрям націлений на облаштування навчального закладу та прилеглої території до 100-річчя школи ім. Т.Г. Шевченкo.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer