You are here

Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів села Гадинківці Гусятинського району Тернопільської області

Printer-friendly versionPDF version
Region: 
School head: 
Білик Любов Василівна
Community School Coordinator: 
Фартушинська Наталія Іванівна
Address: 
48273, Гусятинський район, Тернопільська область, с. Гадинківці, вул. Залізнична, 4.
Phone: 
(03557) 44-3-81
Email: 
hadynkivzi@i.ua
Web: 
www.schkola1hadynkivzi.klasna.com
About: 
21 квітня 1894 року за розпорядженням крайової шкільної ради організовується народна школа, першим вчителем був Іван Сімович. 1 вересня 1987 року жителям села відкрила двері нова школа. Не щоднини, а щогодини розквітає сільський храм науки. Із 2009 року своєю наполегливою й самовідданою працею педагоги завойовують добру справу й повагу в учнів, батьків та громади села. Девіз роботи нашого навчального закладу виражений п’ятьма кільцями єдиного ланцюжка: любити – розуміти – сприймати – співпереживати – допомагати. Це виражається в основній меті не просто надавати освітні послуги учням, але й розвивати громаду, залучати батьків та мешканців села до вирішення соціальних та інших проблем, які існують як у школі, так і в громаді, сприяти соціально-економічному, екологічному розвитку та відродження історико-культурного минулого села Гадинківці. За цей період наш доробок щодо реалізації проектів не такий вже і великий. Прийнято участь в проектах: • “ Громадянська ініціатива та захист економічних та соціальних прав”; • ЄС\ПРООНН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ” , мікропроект “Капітальний ремонт по заміні дерев’яних вікон на металопластикові в ЗОШ І-ІІ ступенів села Гадинківці” ; • “ Остерігайся зла – твори добро” ( Антикризова гуманітарна програма Міжнародного фонду “Відродження”).
Schoolchildren: 
120
Community type: 
територіальний, громадська організація «Відродимо Гадинківці»
Phylosophy: 
школа ґрунтується на демократичному ідеалі поваги до кожної людини та її прав на участь у справах громади, що стосуються загального добра. В нашій школі значна увага приділяється освітнім, соціальним, оздоровчим послугам; розвитку молодіжного руху та залучення громадян; покращенню навчання учнів; зміцненню родини та відносин між мешканцями громади. Школа є освітнім, культурним центрам, а також центром відпочинку для осіб будь-якого віку. Вона відкрита для кожного – цілий день, кожен день, у вечорі та протягом вихідних. Найголовніша місія нашої школи – формування порядної людини, яка вірить у власні сили, серце і душа якої наповнені любов’ю і добром. А для цього школа потребує духовного відродження і належного рівня духовного виховання учнів. Одним із дієвих елементів роботи є залучення дітей та молоді до благодійної діяльності. Благодійність, добро, милосердя не з’являються в людини самі по собі. Ці риси необхідно виховувати. Потрібно змалку вчити дитину робити добро, виховувати в ній навички благодійності, закласти в її серце потребу допомагати іншим, відповідальність за свою громаду. За думкою Василя Сухомлинського, закладені з дитячих років добро, чесність, людяність, милосердя надають можливість ‘‘закрити серце дитини від зла’’ бо ‘‘бажати добра – це значить заступити злу дорогу до дитячого серця ”. Кожен учень є унікальною особистістю, яка має свої таланти. Завдання школи – знайти їх і розвинути. Основне завдання педагога є переконати учнів, що освіта - головний капітал людини ХХІ століття в інформаційному суспільстві і головна умова для її самовизначення, саморозвитку, самореалізації. Вчителі школи дотримуються думки Плутарха: “ Розум – це не посудина, яку треба наповнити, а вогонь, який належить запалити”. Педагогічний коллектив школи є позитивним прикладом для учнів та розвиває в них риси лідерства – незалежність думок, повагу до інших, милосердя та толерантність.
Projects: 

Назва проекту - “ Остерігайся зла – твори добро”

Мета проекту: активізація громади в цілому та залучення її до благодійництва, шляхом проведення просвітницьких, культурних, спортивних, пізнавальних та благодійних заходів на основі відродження культурних традицій.

В рамках проекту ми провели збори, на яких ознайомили жителів села про заплановані заходи. У нас багато талановитих дітей, тому організовано танцювальний гурток. Для ефективної діяльності  в рамках проекту закуплено тканину і власними силами виготовлено кустюми для танцювального гуртка.

 Осередок громадськаї організації - небайдужі люди, що стають ініціаторами позитивних змін. Закуплено м’ячі, форму, проведено товариські зустрічі з футболу, майстер-клас з обрізання плодових дерев. Придбано музичне обладнання. З концертом побували в Копичинецькому геріатричному відділенні, вручили мешканцям солодощі, домашню випічку, яблука, горіхи. Проведено веселі старти за участю дітей та батьків, майстер-класи із зимового аранжування та для робіт з бісеру. Організовано і проведено «Андріївські вечорниці», «Гадинковецький вертеп», лекції: «Чи важко бути оратором », « Чи легко бути лідером ». Відвідано ліцей-інтернат у Гримайлові зі святковим концертом та подарунками. З метою відродження забутих ремесел, проведено виставку робіт з рогози, дерева, бісеру, вишивки.

Все, що започатковано проектом діятиме й після його закінчення.

Photo: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer