You are here

Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с.Седлище Любешівського району Волинської області

Printer-friendly versionPDF version
Region: 
School head: 
Оліфірук Надія Костянтинівна
Community School Coordinator: 
Оліфірук Надія Костянтинівна
Address: 
44255 Волинська обл., Любешівський р-н, с. Седлище, вул. В.Григорука, 1
Phone: 
93340
Email: 
sedlysche@ukr.net
About: 
ЗОШ І-ІІІ ст. с. Седлище є опорним закладом Седлищенського освітнього округу, до складу якого входять ЗОШ І-ІІ ст., ДНЗ, ФАП та клуб. Седлищенський загальноосвітній навчальний заклад - це школа розвитку здібностей, школа життя. У ЗОШ створено умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів учнів та організовано профільне навчання в старшій школі, а саме: 10-А клас – інформаційно-технологічний, 10-Б – біолого-хімічний, 11-А – історичний, 11-Б – біолого-хімічний. Навчання у школі спрямоване на набуття учнями навичок самостійної науково-практичної, дослідницько-пошукової діяльності, розвитку їхніх здібностей, прагнення до саморозвитку і самоосвіти. Методична проблема навчального закладу «Розвиток особистісно творчого потенціалу вчителя та учня засобами інноваційних технологій» реалізується в ході тісної співпраці педагогічного, учнівського колективів, батьків, громадськості села. Таким чином у Седлищенській ЗОШ створено умови для розвитку та самореалізації кожного особистості як громадянина України.
Schoolchildren: 
306
Community type: 
жителі села різного віку (діти дошкільного та шкільного віку, молодь, люди старшого віку), сільська рада, підприємці.
Phylosophy: 
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Седлище - це навчальний заклад, в якому велика увага приділяється налагодженню партнерських стосунків між школою та всіма ресурсами, що існують у громаді. У даному навчальному закладі значна увага приділяється освітнім, соціальним, оздоровчим послугам; розвитку молодіжного руху та залученню громадян; покращенню навчання учнів; зміцненню родини та відносин між мешканцями громади. Школа є освітнім, культурним центром, а також центром відпочинку для осіб будь-якого віку. Школа відкрита для кожного - цілий день, кожен день, увечері та у вихідні. На базі Седлищенської школи проводяться спортивні змагання між учнями Седлищенського освітнього округу, між дорослими села Седлище та сусідніх сіл, що сприяє покращенню здоровя, зміцненню дружніх та партнерських стосунків, позитивно впливає не лише на самооцінку молодих людей, а й на розвиток громади в цілому. ЗОШ І-ІІІ ст. с. Седлище як громадсько-активна школа ставить перед собою мету не просто надавати освітні послуги учням, а й розвивати громаду, залучати батьків і мешканців до вирішення соціальних та інших проблем, які існують як у школі, так і у громаді. З метою удосконалення навчально-виховного процесу в НВК відбувається залучення громади не лише до навчального процесу (проведення екскурсій, виховних заходів, запрошення членів громади на уроки з метою розповіді про існуючий досвід тощо), а й залучення членів громади до процесів управління школою. Крім того, обладнання школи використовується для проведення освітніх, оздоровчих, культурних та соціальних заходів громади. Школа спільно з жителями села працює для реалізації спільно визначеної життєво важливої мети, а саме: посилення почуття приналежності у всіх жителів населеного пункту до такої спільноти, як громада.
Projects: 

І школа, і члени громади с. Седлище мають спільні переконання щодо розвитку навчально-виховного комплексу, удосконалення якості освіти у селі із врахуванням територіальних та економічних особливостей населеного пункту. Співпраця школи та громади с.Седлище будується на засадах демократії, взаємовигідного партнерства, що передбачає активну участь батьків, учнів, учителів та громадськості, розвиток учнівського самоуправління, розробку та реалізацію спільних освітніх, соціальних, оздоровчих та культурних програм та проектів. У 2009 році було створено ГО «Феміда», головою якої є директор школи, актив громади включає вчителів, батьків, меценати, підприємці.

Упродовж 2009-2010 років спільно ГО успішно реалізувала мікропроектну пропозицію «Запровадження енергозберігаючих технологій в ЗОШ с. Седлище» проекту (на суму 214191 грн.) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», мета якого – сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні.    Таким чином було утеплено та замінено дах школи металочерепицею площею 1500 км.м.  Ініціатива проекту СВА фінансувалася Європейською Комісією в рамках програми технічного допомоги ЄС та співфінансувалася і впроваджувалася Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Уряду України.

Крім того, ГО «Феміда», самодостатня самоврядна організація, ініціювала та успішно реалізувала у 2010 році ІІ етап даного проекту на суму 125 тис. грн. У взаємодії з місцевими органами місцевої влади та іншими партнерами (ПРООН та ЄС) замінено вікна склопакетами.

На даний час громада  працює над розробкою екологічного проекту Міжнародного Фонду «Відродження» та антикризової програми «Крона» (сума - 78 тис. грн.). Мета проекту -  створення пришкільної захисної зеленої смуги та зони відпочинку  членів громади с. Седлище.

Photo: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer