You are here

Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с.Ветли Любешівського району Волинської області

Printer-friendly versionPDF version
Region: 
School head: 
Юхимук Лариса Григорівна
Community School Coordinator: 
Юхимук Лариса Григорівна
Address: 
44220 Волинська обл., Любешівський р-н, с. Ветли, вул. Шкільна, 26
Phone: 
(03362) 96540
Fax: 
(03362) 96540
Email: 
vetly.sch@ukr.net
About: 
Створення громадсько-активної школи розпочалося з роботи над проблемою «Від соціально активного учня та жителя села до активного громадянина демократичної України». У школі значна увага приділяється освітнім, соціальним, оздоровчим послугам; розвитку молодіжного руху та залучення громадян; покращенню навчання учнів; зміцненню родини та відносин між мешканцями громади. Школа є освітнім, культурним центром, центром відпочинку для осіб будь-якого віку. Має чудові умови: простору актову залу, велику бібліотеку з читальним залом, прекрасні спортзал, стадіон та спортивні майданчики, достатнє забезпечення комп’ютерною технікою. Працюючи за принципом «Кожній дитині, кожному члену громади – гідні і необхідні умови розвитку та реалізації свого потенціалу для власного та суспільного блага», поставили перед собою певні завдання: • розробка та оприлюднення місії навчального закладу, моделі випускника: підвищення конкурентної здібності, компетентності і професійної мобільності випускника на ринку праці, формування в учнів ідеї успіху як мети й мотиву освітньої та життєвої стратегії; • формування духовної особистості, яка займає громадянську позицію, має навички моральної поведінки; • розробка програми розвитку школи на основі громадсько орієнтованої моделі її функціонування; • перехід на проектну технологію планування діяльності закладу освіти; • впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчально-виховний процес з урахуванням сучасних вимог, підготовка педагогічного колективу до організаційних змін; • демократизація стилю життя та управління школою, розробка і запровадження різноманітних особистісних моделей взаємодії педагогів, учнів, батьків, членів громади; • реалізація суспільно корисних проектів.
Schoolchildren: 
309
Community type: 
молодь села, жителі старшого віку, підприємці
Phylosophy: 
Ветлівська громадсько-активна школа - це школа, яка залучає громаду до процесу управління школою, здійснює мобілізацію місцевих ресурсів для забезпечення нагальних і довготривалих цілей і школи, і громади, що загалом сприяє розвитку навчального закладу і громади, зміцненню партнерства між ними. Співпраця громадсько-активної школи с.Ветли та громадськості полягає у такому взаємозв’язку. Школа - громаді: - участь у роботі представницьких та виконавчих органів місцевого самоврядування, у громадських організаціях; - доступність шкільних ресурсів для громади: комп’ютерний кабінет, спортзал, стадіон, бібліотека, шкільний музей, копіювальна техніка, використання можливостей Інтернету; - створення та реалізація громадських проектів; - посильна допомога людям похилого віку у сільськогосподарських роботах; - шефство над історичними пам’ятками, озеленення села, прибирання стихійних сміттєзвалищ; - співпраця з церковною громадою; - здійснення батьківського всеобучу та громадянської освіти; - організація святкування загальнодержавних та регіональних свят, пам’ятних дат; - створення музею рідного села, виконання дослідницьких проектів з історії рідного краю; - випуск спільної газети школи та громади. Громада - школі: - участь у роботі ради школи, піклувальної ради, батьківських комітетів; доступність інфраструктури села для школярів: будинок культури дільнична лікарня, бібліотека; - допомога школі в ремонті приміщень, в благоустрої території школи; створення фонду допомоги школі; - спонсорування проектів, святкових заходів, екскурсій з боку місцевих підприємців та товариств; - волонтерство окремих членів громади в заходах, які проводить школа; - всебічна допомога в збиранні експонатів до музею села та сприяння у вивченні його історії; - участь громади в реалізації учнівських громадських проектів.
Projects: 

З метою реалізації проблеми «Від соціально активного учня та жителя села до активного громадянина демократичної України», концепції громадянської освіти та виховання в рамках формування громадсько-активної школи стало актуальним створити широкий суспільний проект  «Суспільно корисна та громадянська діяльність».

 Цей суспільний проект складається з таких практичних мікропроектів:

 •  «Квітуча школа»;
 •  «Музей рідної школи та села»;
 • « Інтелект»;
 • «Здорове дозвілля»;
 •  «Ми і довкілля»;
 • «Натисни на сміття»;
 •  «Я – громадянин своєї держави»;
 • «Зумій сказати «Ні!» спокусам, щоб гідності людської не втрачати»;
 • «День здоров’я для батьків»;
 • «Ветеран живе поруч»;
 • «Фольклор рідного села»;
 • «Збережемо пам’ять про подвиг»;
 • «Жіноча доля – хто її розкаже? Жіноча доля – хто її збагне?».
 • «Зігріємо одиноку старість»

Реалізація проектів створює і в школі, і в громаді ситуацію успіху. Саме завдяки участі у суспільно-корисних і громадянських проектах учні набувають умінь спілкування, співпраці, здійснюється їхнє бажання досягти спільного успіху, а найголовніше – долати труднощі, усвідомлювати себе творцями. А громаді села це дає можливість стати активними учасниками подій і корисних справ у рідному селі.

У тісній співпраці з громадою села школі вдалося покращити матеріально-технічну базу. Оформлені і функціонують кабінети української мови та літератури, християнської етики, біології та інші. Комп’ютерний клас використовується не тільки школою, але й членами громади. У реалізації проекту «Комфорт у школі» беруть участь не тільки учні, педагоги, батьки, але й випускники школи різних років.

Таким чином, формування громадсько-активної школи шляхом реалізації суспільних проектів допомогло Ветлівській школі піднестись щаблем вище, завоювати авторитет серед жителів села, сприяло тісній співпраці школи, сім’ї, громади, місцевого самоврядування, церкви у вирішенні важливих і нагальних проблем школи і села. Розпочата робота буде продовжена, на зміну реалізованим проектам прийдуть нові, не менш цікаві і потрібні як для школи, так і для громади.

Photo: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer