You are here

Гнідинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика

Printer-friendly versionPDF version
Region: 
School head: 
Ніна Григорівна Кудько
Community School Coordinator: 
Любов Василівна Прядко
Address: 
вул.Заводська,7а, с.Гнідин, Бориспільський район, Київська область, 08340
Phone: 
04495 4-16-09
Fax: 
04495 4-11-43
Email: 
gnidynschool@ukr.net
Web: 
http://school-gnidyn.ucoz.ua/
About: 
У 1992 році в Гнідині було відкрито новозбудовану середню школу, якій у 2003 році було присвоєно ім’я відомого діяча та мецената української діаспори в Канаді Петра Яцика. Педколектив прийшов до висновку, що тільки глибинні народознавчі корені, народна педагогіка, традиції сімейного виховання можуть стати основою формування справжнього громадянина України. Результатом роботи стала, створена у 1996 році адаптована виховна система, яка реалізується через діяльність учнівського об’єднання «ВІЧЕ», що діє й до сьогодні, та принципи музейної педагогіки, покладені в основу роботи шкільних музеїв. Освоюючи нові освітні технології та зміни культурологічного вектору організаційної діяльності, педколектив сьогодні працює над побудовою іміджу навчального закладу, формуванням зовнішнього інформаційного поля як відкритої соціально педагогічної системи для потенційних замовників і споживачів освітніх послуг. Кращі учні навчального закладу отримують щомісячну стипендію імені Івана Хотовича Кравченка (1921-1945) випускника школи 1937 року, Героя Радянського Союзу та три щорічні стипендії імені Петра Яцика. В школі діє апробація діагностично-проектуючого комп’ютерного комплексу «Універсал» (автор Киричук В.О.) та «Персонал» (автори Киричук В.О., Смотрін В.О.) на основі програми експериментального педагогічного дослідження «Проектування особистісно-розвивального змісту навчально-виховного процесу інтелектуально обдарованих дітей» при підтримці Інституту обдарованої дитини АПН України, функціонують 22 оснащені навчальні кабінети, психолого-діагностичний консультативний центр «Контакт», мультимедійний центр «Креатив» для впровадження інформаційно-комунікаційних технологій. Навчальний заклад підтримує зв’язки з: Інститутом історії НАН України, Інститутом етнографії АН України, Українським центром народної культури «Музей Івана Гончара», кафедрою психології ЦІППО АПН України, Спілкою громадських організацій спортивного танцю України, Християнською місією «Світло на Сході», Християнською общиною «Віфанія», закритим акціонерним товариством «Полар Україна». 9 червня 2009 року за підсумками опитування, яке проводилось Міністерством освіти і науки та Академією педагогічних наук України, обласними та міськими управліннями освіти, Гнідинська школа отримала «Диплом за вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України», спеціальний знак «Флагман освіти і науки – 2009». У 2010 році школі надано статус обласного опорного закладу освіти з теми «Розвиток системи національно-патріотичного виховання учнів у загальноосвітньому закладі». У 2012 році навчальний заклад нагороджено Лауреатським дипломом Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології «Золота фортуна» за вагомий внесок у справу розбудови України. Школа – частина історії Гнідина. Сьогодні, як ніколи, нею опікується сільська громада, депутатський корпус сільської ради, особисто сільський голова Олександр Йосипович Лазаренко. Школа громадою стоїть…
Schoolchildren: 
257
Community type: 
сільська
Phylosophy: 
У сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллям українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді. Відповідно, всі заходи, які проводяться у школі та громаді, мають бути наповнені громадсько-патріотичним змістом, стверджувати ідею спільності інтересів та взаємоповаги усіх громадян України, насичувати їх патріотичними емоціями, широко використовувати приклади звитяги захисників України. Активні форми роботи (громадська, волонтерська діяльність) сприяють формуванню національної свідомості. Діяльність учнівського та педагогічного колективів Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика, що має статус обласного опорного закладу освіти з національно-патріотичного виховання, базується на реаліях сьогодення, обґрунтовано визначена у Програмі розвитку навчального закладу на 2013-2017 роки «Від дитини – до громадянина» та Програмі створення школи сприяння розвитку громади – громадсько-активної школи (ГАШ) з метою розвитку сталих партнерських зв’язків між школою та громадою.
Projects: 
 1. Творчий проект до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка «Жива душа поетова святая»

  2014 рік було оголошено в Україні роком Тараса Шевченка. Вся громадськість святкувала 200-річчя від дня народження поета. З метою гідного відзначення ювілею видатного сина українського народу у Гнідинській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика було реалізовано загальношкільний проект «Жива душа поетова святая». До ідеї школи приєдналися представники сільської громади і спільно, всім миром, у селі побудували пам’ятник Тарасу Григоровичу, облаштували парк ім.Т.Шевченка. Біля пам’ятника, відбуваються урочистості до річниці Шевченка, а також традиційні читання віршів поета - 22 травня, у день його перепоховання на Чернечій горі.

  Постать Тараса Шевченка – це всенаціональна сутність, наша національна свідомість, носій високих національних прав і обов’язків, як релігійних, так і родових, звичаєвих, моральних, часових і позачасових, історичних і сьогоденних.

 2. Творчий проект   «Гнідинці на лінії вогню»

  У 2014-2015 навчальному році сільська громада, педагогічний та учнівський колективи школи, досліджуючи історію рідного краю, села, реалізували проекти-дослідження «На всіх фронтах були односельчани» про гнідинців, які були на фронтах Другої світової війни. У рамках цього проекту заступник директора з виховної роботи Любов Василівна Прядко була співдоповідачем на Першій науково-практичній краєзнавчій конференції «Український чинник в Другій світовій війні» з темою «Музей Бойової слави – центр пошукової роботи школи», вчитель історії В’ячеслав Віталійович Яременко представляв школу на районному семінарі вчителів історії з теми «Краєзнавча робота в школі». Учень 7 класу Артем Босий представляв Бориспільський район на обласній конференції учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави» (керівник Л.В.Прядко), десятикласник Микита Малов виступив на Міжрегіональній учнівській конференції з доповіддю «Мій земляк – Герой Радянського Союзу» (про Івана Хотовича Кравченка), керівник В.В.Яременко.  

  Також діяли проекти «Рік 33-й не повторись» про односельців, які померли голодною смертю під час Голодомору 1932-1933 років; «Людина на війні» про конкретні факти із життя гнідинців під час Другої світової війни; «Покинуті державою напризволяще» про долі наших односельців, які були вивезені на примусові роботи до Німеччини; «Довга дорога додому» - це спільний проект Гнідинської сільської громади, Гнідинської школи та громади с. Слобода  Кагарлицького району Київської області, про перепоховання останків колишнього вчителя Гнідинської семирічки, уродженця Слободи, який загинув під Ленінградом і був похований на рідній землі лише у 2014році, а також Проект  «Герої не вмирають», про встановлення при в’їзді в с.Гнідин архітектурно - скульптурного комплексу Герою України, Герою Небесної Сотні Юрію Тарасовичу Вербицькому.

  До 70-ої річниці визволення Гнідина від німецько-фашистських загарбників (вересень, 1943 р.) та 70 - річчя визволення України (жовтень, 1944 р.) наша школа працює над краєзнавчим проектом «Гнідинці на лінії вогню» (2014-2015 н.р.).

  У рамках дії проекту поповнили новими експонатами музей Бойової слави, створили дві нові вітрини, оформили папку «Герої не вмирають». Проклали два туристичні маршрути до пам’ятних місць Гнідина, підготували роботу «Довгий шлях додому» в рамках Всеукраїнської експедиції  «Моя Батьківщина - Україна».

  Завершиться Проект спільним туристичним походом учнів, вчителів, представників громади до острова Козачого, що в околицях Гнідина. Саме звідси у 1943 році почалася визвольна операція 136-ої стрілецької дивізії по визволенню Києва від німецько-фашистських загарбників. Також у світ вийде «Книга Пам’яті», у якій зібрано матеріали про гнідинців, які воювали на фронтах Другої світової війни.

  Результатом патріотичного виховання має бути сформоване почуття патріотизму, любов до рідного краю, народу, повага до українських традицій та відчуття своєї належності до України.

Photo: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer