Творчий проект до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка «Жива душа поетова святая»
2014 рік було оголошено в Україні роком Тараса Шевченка. Вся громадськість святкувала 200-річчя від дня народження поета. З метою гідного відзначення ювілею видатного сина українського народу у Гнідинській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика було реалізовано загальношкільний проект «Жива душа поетова святая». До ідеї школи приєдналися представники сільської громади і спільно, всім миром, у селі побудували пам’ятник Тарасу Григоровичу, облаштували парк ім.Т.Шевченка. Біля пам’ятника, відбуваються урочистості до річниці Шевченка, а також традиційні читання віршів поета - 22 травня, у день його перепоховання на Чернечій горі.
Постать Тараса Шевченка – це всенаціональна сутність, наша національна свідомість, носій високих національних прав і обов’язків, як релігійних, так і родових, звичаєвих, моральних, часових і позачасових, історичних і сьогоденних.
Творчий проект «Гнідинці на лінії вогню»
У 2014-2015 навчальному році сільська громада, педагогічний та учнівський колективи школи, досліджуючи історію рідного краю, села, реалізували проекти-дослідження «На всіх фронтах були односельчани» про гнідинців, які були на фронтах Другої світової війни. У рамках цього проекту заступник директора з виховної роботи Любов Василівна Прядко була співдоповідачем на Першій науково-практичній краєзнавчій конференції «Український чинник в Другій світовій війні» з темою «Музей Бойової слави – центр пошукової роботи школи», вчитель історії В’ячеслав Віталійович Яременко представляв школу на районному семінарі вчителів історії з теми «Краєзнавча робота в школі». Учень 7 класу Артем Босий представляв Бориспільський район на обласній конференції учнівської молоді «Шляхами подвигу і слави» (керівник Л.В.Прядко), десятикласник Микита Малов виступив на Міжрегіональній учнівській конференції з доповіддю «Мій земляк – Герой Радянського Союзу» (про Івана Хотовича Кравченка), керівник В.В.Яременко.
Також діяли проекти «Рік 33-й не повторись» про односельців, які померли голодною смертю під час Голодомору 1932-1933 років; «Людина на війні» про конкретні факти із життя гнідинців під час Другої світової війни; «Покинуті державою напризволяще» про долі наших односельців, які були вивезені на примусові роботи до Німеччини; «Довга дорога додому» - це спільний проект Гнідинської сільської громади, Гнідинської школи та громади с. Слобода Кагарлицького району Київської області, про перепоховання останків колишнього вчителя Гнідинської семирічки, уродженця Слободи, який загинув під Ленінградом і був похований на рідній землі лише у 2014році, а також Проект «Герої не вмирають», про встановлення при в’їзді в с.Гнідин архітектурно - скульптурного комплексу Герою України, Герою Небесної Сотні Юрію Тарасовичу Вербицькому.
До 70-ої річниці визволення Гнідина від німецько-фашистських загарбників (вересень, 1943 р.) та 70 - річчя визволення України (жовтень, 1944 р.) наша школа працює над краєзнавчим проектом «Гнідинці на лінії вогню» (2014-2015 н.р.).
У рамках дії проекту поповнили новими експонатами музей Бойової слави, створили дві нові вітрини, оформили папку «Герої не вмирають». Проклали два туристичні маршрути до пам’ятних місць Гнідина, підготували роботу «Довгий шлях додому» в рамках Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина - Україна».
Завершиться Проект спільним туристичним походом учнів, вчителів, представників громади до острова Козачого, що в околицях Гнідина. Саме звідси у 1943 році почалася визвольна операція 136-ої стрілецької дивізії по визволенню Києва від німецько-фашистських загарбників. Також у світ вийде «Книга Пам’яті», у якій зібрано матеріали про гнідинців, які воювали на фронтах Другої світової війни.
Результатом патріотичного виховання має бути сформоване почуття патріотизму, любов до рідного краю, народу, повага до українських традицій та відчуття своєї належності до України.
Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer