You are here

Антрацитівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 4 Антрацитівської міської ради Луганської області

Printer-friendly versionPDF version
Region: 
School head: 
Кириченко Тетяна Олексіївна
Community School Coordinator: 
Кириченко Тетяна Олексіївна
Address: 
94601, Луганська область, м.Антрацит, вул. Молодіжна, 18
Phone: 
(06431) 3-80-26, (050) 721 44 02
Email: 
partner12007@ukr.net
Web: 
http://antratsit-school4.edukit.lg.ua/
About: 
Антрацитівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 4 – експериментальний навчальний заклад регіонального рівня під науковим керівництвом Інституту проблем виховання при Академії педагогічних наук України. Тема експерименту: «Виховання гуманістичних якостей особистості через принципи демократії і справедливості». Школа є україномовною, кількість класів – 9, загальна кількість вчителів - 18. Свою школу ми називаємо Школа Справедливої спільноти. Місія школи Справедливої спільноти полягає у стимулюванні природного процесу становлення особистості вихованця через організацію всього шкільного життя на основі принципів демократії і справедливості. У школі панує обстановка взаємної поваги та творчого натхнення, а виховна робота здійснюється на основі традицій школи, які об’єднують колектив, що є моральною нормою. «Золота книга» - шкільний талісман особистісного росту. «Книга добрих справ» - скарбничка колективних досягнень шкільної спільноти. Збори в колі – це щотижнева можливість зібратися всьому шкільному колективу разом, поділитися досягненнями, окреслити коло проблем і шляхи їх розв’язання.
Schoolchildren: 
180
Community type: 
міська громада. Школа розташована на окраїні міста. Мешканці мікрорайону віком від 40 до 60 років – 60%, самотніх людей похилого віку – 5%. Більшість проживають у приватних будинках, та працюють на шахтарських підприємствах.
Phylosophy: 
Школа Справедливої спільноти – школа, де можна сформувати досвід демократичної поведінки школярів і вчителів на основі створення правового простору. Спосіб життя закладу будується відповідно до Конституції школи. Шкільна правозахисна комісія практично втілює набуті теоретичні знання із захисту прав дитини і людини. Школа співпрацює з Українською гельсінською спілкою з прав людини і є пілотною школою Всеукраїнського проекту «Школа – територія прав людини». Показником рівня громадської зрілості старшокласників є ініціювання й організація молодіжного руху «На-гора». Вихованці школи зрозуміли, що зерно любові Батьківщини, нашої рідної України проявляється через любов до шахтарського містечка, де вони народилися і шанобливого ставлення до людей праці. Педколектив, батьки, учні об’єднались і створили ГО Антрицитівський ресурсний центр активної дії «Партнер». Це дозволяє нам брати участь у різних соціальних проектах із залученням громади до співпраці зі школою. На базі ЗОШ № 4 у 2010 році за результатами експериментальної діяльності відкритий Міський центр з виховання базових гуманістичних цінностей, метою якого є розповсюдження кращого досвіду формування внутрішніх моральних регуляторів (совісті, честі, обов’язку, власної гідності, спроможності робити вибір між добром і злом, оцінювати за гуманістичними критеріями свої вчинки і поведінку). Постійне висвітлювання у засобах масової інформації досягнень школи як ГАШ в різних сферах діяльності, популяризація кращого досвіду роботи колективу дозволили закріпити позитивний імідж закладу.
Projects: 

Екологічні проекти:

 1. «Відродження еко-системи «сквер» по вул.Заводській» (2006 -2010рр), метою якого є – відродження занедбаної штучної еко-системи скверу, сприяння формуванню в учнів навичок надання допомоги хворій природі.
 2. «Посміхнись, криниченько!» (2008-2011рр). Волонтери школи разом з мешканцями вулиць приватного сектору реабілітували криницю в Орловій балці (почистили її, зробили зручний під’їзд, прибрали всю Орлову балку від сміття, створили штаб із волонтерів і мешканців прилеглих вулиць по догляду за утриманням криниці).
 3. «Аркуш не викидай – ліси зберігай!» (2011-2013рр), метою якого є збереження природних ресурсів, а саме лісів.
 4. «Шкідлива звичка - смітити» (2012-2013рр) , метою якого є  збереження навколишнього середовища, через зменшення об’єму сміття, сортування сміття, вироблення навичок безпечної утилізації шкідливих ТПВ у дітей та дорослих.

Соціальні проекти:

 1. «Діти дітям» (постійнодіючий). Допомога кинутим батьками дітям, які знаходяться у Міській Палаті малюків, віком від 0 до 3 років. Надання матеріальної допомоги: придбання памперсів, пелюшок, дитячих сумішей, миючих засобів.
 2. «Сквер відпочинку «Райський куточок». Облаштування скверу відпочинку на території Будинку-інтернату для людей похилого віку та інвалідів (висадка дерев, кущів, квітів).
 3. «Право на радість» (постійнодіючий). Взаємодія з дітьми з особливими потребами, що проживають у мікрорайоні школи. Розірвати коло самотності цих дітей. Матеріальна підтримка та залучення до участі в суспільному житті однолітків.
 4. «Аптека на колесах». Доставка ліків самотнім людям похилого віку, прибирання подвір’я, привітання зі святами.

Результати участі у Всеукраїнських конкурсах:

 • 2008р – І місце «Добро починається з тебе», Сертифікат на 6 тис. грн.
 • 2011р – ІІ місце «Добро починається з тебе», Сертифікат на 3 тис. грн.
 • 2012р – І місце «Добро починається з тебе», Сертифікат на 4 тис. грн.
 • 2011р – І місце «Служіння заради миру»
 • 2012р – І місце «Служіння заради миру»
 • 2012р – ІІІ місце «Моральний вчинок» Національної експертної комісії з захисту суспільної моралі
 • 2013р – І місце «Історії успіху разом з EDUkIT»
Photo: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer