You are here

«Створення інформаційно-ресурсного центру «ГУРТом»

Printer-friendly versionPDF version

«Створення інформаційно-ресурсного центру «ГУРТом» на базі Містківської ЗОШ І-ІІІ ст. Сватівської районної ради Луганської області

В умовах життєдіяльності сільської громади найбільше ресурсів (людських, інтелектуальних, матеріально-технічних та й мотиваційних) зосереджено в школі. В умовах розбудови України як демократичної та правової держави, суспільство потребує активних та освічених громадян. Війна на сході нашої країни зробила нас не байдужими до проблем членів нашої громади. Наша школа, працює як громадсько-активна і орієнтована на розвиток громади.

Нас занепокоювала низька поінформованість населення щодо їх права та гарантій на соціальну підтримку. Саме на вирішення цієї проблеми було спрямовано нашу проектну пропозицію.

Містківська загальноосвітня школа, як громадсько-активна, має великий потенціал. Надаючи різноманітні послуги членам громади, ми переконуємось  у власній силі та силі людей, які поруч. Ми вважаємо, що створення інформаційно-ресурсного центру «ГУРТом» на базі нашого навчального закладу,  в якому ми  друкуємо газету, брошури, бюлетені, надаємо психологічну та юридичну підтримку незахищеним членам нашої громади дало нам можливість не лише забезпечення освітніх потреб, а й розвивати громаду.

 Напрямок нашої роботи тісно пов’язаний з підтримкою єдності та здорових відносин між людьми в громаді, а також взаємин між школою і громадою. Створення інформаційно-ресурсного центру «ГУРТом» дало можливість надавати інформаційні послуги членам громади, визначати їх потреб та вчасно реагувати на їх запити.

За допомогою роботи інформаційно-ресурсного центру «ГУРТом» ми вчасно доносимо інформацію до людей про нормативні документи, що захищають їх права та створюють безпечне середовище, про події, які відбулися, про проблеми, якими ми переймаємося та як збираємося їх вирішувати, які наслідки має наша діяльність для різних цільових аудиторій, про результати нашої діяльності та плани на майбутнє.

Соціально-психологічна служба школи здійснює системну роботу з надання супроводу внутрішньо переміщеним особам, учасникам АТО та членам їх родин,пенсіонерам. Психолог проводить анкетування, бесіди, надає консультативну допомогу з тем: «Безпека в Інтернеті», «Ризики сучасного телебачення», «Як мас-медіа впливає на емоційний стан дитини та дорослої людини», «Що треба знати, заходячи в соціальну мережу», «Чому психікою людини можна маніпулювати», «Як захистити себе від небезпек», «Як розвинути критичне мислення», «Моделі сприйняття навколишнього світу», «Медіа-залежності, що з цим робити?», «Профілактика страхів у дитини», «Методична робота з педагогічними працівниками з питань безпеки та можливостей отримання допомоги в період конфлікту», «Контактна інформація установ та організацій, які надають допомогу в період конфлікту» тощо.

Також вирішено питання надання послуг ксерокопіювання членам громади ( члени громади мають можливість отримувати послуги ксерокопіювання, так як такої послуги на території села не було). Людям це дуже зручно, а для школи така послуга – один із кроків посильної допомоги мешканцям громади у задоволенні їхніх потреб

Сучасне суспільство вимагає конкурентоспроможних, творчих спеціалістів. Тому участь у цьому проекті дала можливість створити для наших старшокласників соціально-активний громадський майданчик, де вони мають змогу вчитися критично і усвідомлено орієнтуватися у життєвих ситуаціях, у тих подіях, які відбуваються у житті школи, населеного пункту, області, держави, світі. Створений в рамках реалізації даного проекту інформаційно-ресурсний центр «ГУРТом» став тим єдиним місцем в громаді до якого звертаються цільові групи за інформаційною та психологічною підтримкою. Активні члени громади тепер мають більше можливості залучатися до співпраці з цільовими групами в нашому центрі. Вважаємо, що впровадження даного проекту, а саме створення інформаційно-ресурсного центру «ГУРТом» на базі Містківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, допомогло внутрішньо переміщеним особам, учасникам АТО та членам їх сімей вирішувати проблеми своєчасно, якісно, з мінімальними затратами часу та людських ресурсів.

У нашому мікрорайоні немає іншого центру, який би опікувався  проблемами жителів громади. Містківська ЗОШ І-ІІІ ступенів буде і надалі підвищувати рівень соціально-психологічної захищеності вразливих членів громади с. Містки (родини учасників АТО, родин внутрішньо-переміщених осіб) через забезпечення їх поінформованості щодо соціальних прав і гарантій, важливих подій в школі, громаді, Україні, надання психологічної допомоги шляхом  роботи інформаційно-ресурсного центром «ГУРТом».

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer